Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ
Запис до лікаря Запис до лікаря

Увага! Ціни на послуги та код послуги можна дізнатися на сайті установи в розділі Платні послуги, та за телефоном (0462) 679-117 (кабінет 105)

Послуги лікувальних закладів та супутні послуги (код за ЕЗС ДК 021:2015:85110000-3 Послуги лікувальних закладів та супутні послуги)

ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

Послуги лікувальних закладів та супутні послуги (код за ЕЗС ДК 021:2015:85110000-3 Послуги лікувальних закладів та супутні послуги)

 

Запропоновані вимоги надання послуг з патологоанатомічних досліджень біопсійного та операційного матеріалу, що включає такі складові:

 1. Послуга по проведенню патологоанатомічних досліджень повинна виконуватися Учасником, який має ліцензію або документ дозвільного характеру на провадження господарської діяльності з медичної практики (надати скан-копію підтверджуючого документа).
 2. Учасник повинен своїми силами, засобами і матеріалами надати послуги по проведенню гістологічних та цитологічних досліджень. Якість послуги повинна відповідати чинним на території України ДСТУ або ТУ.
 3. У штаті підприємства має бути мінімум 7 лікарів-патологоанатомів вищої кваліфікаційної категорії, 1 лікар патологоанатом (дитячий), 1 лікар-лаборант цитолог (у складі тендерної пропозиції надати довідку у довільній формі та штатний розпис). Достатня кількість спеціалістів відповідної категорії для виконання об’єму послуг, заявлених у тендерній документації, відповідно до Наказу МОЗ України №1877 від 06.09.2021 року.
 4. Двосторонній зв`язок між лікарем-патологоанатомом Учасника та лікуючим лікарем Замовника: забезпечення консультативною допомогою, а саме надання роз`яснювальної консультації щодо інтерпретації результатів досліджень.
 5. Замовник здійснює транспортування матеріалу від пункту забору до місця прийому та надання послуги, визначеного Учасником, власним транспортом та за власний рахунок.
 6. Забезпечення Учасником прийому біоматеріалу у робочі дні (понеділок-п’ятниця) з 08:30 год. до 14:30 год.
 7. Розбір матеріалу, макроскопія, вирізка з протоколюванням  відповідно до чинних  в Україні галузевих норм і  наказів і відповідно  до загальноприйнятої світової практики.
 8. З метою забезпечення проведення термінових інтраопераційних біопсій лабораторія учасника має знаходитись в радіусі не більше 500 метрів від місця розташування Замовника, що надасть можливість отримання результатів термінових інтраопераційних біопсій до відома Замовника не більше ніж 30 хв. від моменту отримання матеріалу від Замовника. Відлік часу починається з моменту отримання матеріалу згідно Методичних рекомендацій «ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ПАТОЛОГОАНАТОМІЧНИХ РОЗТИНІВ ПОМЕРЛИХ І ПАТОМОРФОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ОПЕРАЦІЙНОГО І БІОПСІЙНОГО МАТЕРІАЛІВ - 2021» (надати гарантійний лист).
 9. Негайно інформувати Замовника у випадках невідповідності зразків біоматеріалу стандартам, неможливості проведення аналізу біоматеріалу з будь-яких причин, неможливості надати результат дослідження.
 10. Фіксація, гістологічна проводка та виготовлення гістологічних блоків із використанням стандартизованих методик, реактивів та у вигляді, що дозволяє проводити відповідну архівацію зразків у формі гістологічних блоків. Забезпечення Учасником можливості видачі архівного матеріалу (скельця та блоки) при необхідності.
 11. Проведення гістологічних досліджень із використанням стандартизованих методик фарбування та диференціації гістологічних зрізів з обов’язковим забезпеченням диференційованої архівації дослідженого матеріалу у вигляді вологого фіксованого 10 % формаліном, матеріалу.
 12. Забезпечення Учасником від моменту отримання для виконання дослідження та доведення результатів дослідження до відома Замовника у сроки: гістологічних досліджень не більше 5-7  робочих днів; термінових інтраопераційних досліджень – не більше 30 хвилин від моменту отримання матеріалу; у разі необхідності проведення додаткових методів дослідження (декальцинація кісткової тканини, петрифікатів; додаткова дорізка матеріалу у зв’язку із неможливістю верифікації діагнозу) термін надання послуги Учасником може бути подовженим.
 13. Інтраопераційне експрес-дослідження проводиться без застосування телемедицини, сканування чи інших новітніх технологій (Наказом МОЗ України № 1877 від 06.09.2021 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 вересня 2021 р. за N 1239/36861 «Про затвердження Порядку проведення патологоанатомічного розтину» в розділі VII «Порядок проведення патологоанатомічного дослідження біопсійного і операційного матеріалів» можливість проведення патологоанатомічного дослідження операційного та біопсійного матеріалів (в тому числі експрес дослідження інтраопераційного матеріалу) із застосуванням сканування, телемедицини чи інших новітніх технологій не передбачено). Крім того, дана вимога витікає з необхідності фізичної присутності лікаря-патологоанатома для здійснення вирізання операційного і біопсійного матеріалу.
 14. Учасник повинен мати реєстрацію в Електронній системі охорони здоров’я.

 

Найменування патологогістологічних досліджень:

 1. Гістологічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів I категорія складності - операційний і біопсійний матеріал, отриманий від пацієнтів із наступною патологією:
 • неускладнені форми неспецифічного гострого або хронічного запалення;
 • неускладнені форми дистрофічних процесів, крім хвороб накопичення (тезаурисмозів).
 1. Гістологічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів II категорія складності - операційний і біопсійний матеріал, отриманий від пацієнтів із патологічними процесами і хворобами:
 • ускладнені форми неспецифічного гострого або хронічного запалення;
 • ускладнені форми дистрофічних процесів, крім хвороб накопичення (тезаурисмозів).

 

 1. Гістологічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів IІI категорія складності - операційний і біопсійний матеріал, отриманий від пацієнтів із патологічними процесами і хворобами:
 • Інфекційні хвороби;
 • Гранулематозне запалення;
 • Хвороби накопичення (тезаурисмози);
 • Вади розвитку;
 • Посліди;
 • Доброякісні пухлини різної локалізації зрозумілого гістогенезу;
 • Пухлино подібні процеси;
 • Зішкріби ендомерію.

 

 1. Гістологічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів IV категорія складності - операційний і біопсійний матеріал, отриманий від пацієнтів із патологічними процесами і хворобами:
 • матеріал, отриманий від хворого з інтраепітеліальними неоплазіями, дисплазіями, інтраепітеліальними карциномами;
 • термінові інтраопераційні, ендоскопічні і інцизійні біопсії;
 • пограничні і злоякісні пухлини.

 

 1. Гістологічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів V категорія складності - операційний і біопсійний матеріал, отриманий від пацієнтів із патологічними процесами і хворобами:
 • імунопатологічні процеси, системні хвороби сполучної тканини та васкуліти;
 • діагностичні пункційні біопсії, енодоміокардіальні біопсії; діагностичні біопсії легень; пункційні біопсії печінки та нирок; трепанобіопсії кісткового мозку; біопсії лімфатичних вузлів, підшлункової залози тощо;
 • матеріал, що потребує обробки сучасними високотехнологічними методами досліджень.

 

 1. Інтраопераційні дослідження.

 

 1. Цитологічні дослідження (діагностичний та операційний матеріал).

 

 1. Цитологічне дослідження (профілактичні огляди).

 

Кількісні характеристики предмета закупівлі наведені в Таблиці 1:

                                                                                                                                               Таблиця 1

ПЕРЕЛІК ПОСЛУГ:

№ з/п

Найменування послуги

Кількість послуг

Одиниця виміру

Термін виконання

1

Патологоанатомічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів

І категорії складності

15

послуга

5-7

роб.днів

2

Патологоанатомічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів

ІІ категорії складності

20

послуга

5-7

роб.днів

3

Патологоанатомічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів

ІІІ категорії складності

200

послуга

5-7

роб.днів

4

Патологоанатомічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів

ІV категорії складності

5

послуга

5-7

роб.днів

5

в т.ч. інтраопераційні дослідження

5

послуга

*30хв

6

Патологоанатомічне дослідження операційного і біопсійного матеріалів

V категорії складності

2

послуга

5-7

роб.днів

7

Цитологічне дослідження всіх біологічних рідин

5

послуга

7-10 роб.днів

8

Цитологічне дослідження мокротиння

10

послуга

4-5 роб.днів

9

Цитологічне дослідження шкіри, слизові оболонки, oпераційного матеріалу

5

послуга

4-5 роб.днів

10

Цитологічне дослідження ендоскопії (бронхи та шлунково-кишковий тракт)

10

послуга

4-5 роб.днів

11

Цитологічне дослідження пункційнї біопсії: молочна залоза, щитовидна залоза, лімфовузли, яєчко, слинна залоза, кісти

3

послуга

4-5 роб.днів

12

Цитологічне дослідження: генітальне жіноче

10

послуга

4-5 роб.днів

13

Цитологічне дослідження: профогляди

1500

послуга

4-10 роб.днів

 

*Відлік часу починається з моменту отримання матеріалу згідно Методичних рекомендацій «ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ПАТОЛОГОАНАТОМІЧНИХ РОЗТИНІВ ПОМЕРЛИХ І ПАТОМОРФОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ОПЕРАЦІЙНОГО І БІОПСІЙНОГО МАТЕРІАЛІВ - 2021».

 

У разі, якщо предмет закупівлі містить посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент,  конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, то вважається, що вимоги містять вираз «або еквівалент». Посилання Замовником в найменуванні та/або технічних характеристиках на виробників, торговельну марку або тип тощо обумовлено наданням Учасникам загального уявлення про технічні характеристики чи складові предмету закупівлі.

(с) 2024

Запис до лікаря